Sunday, 19 February 2012

Colour and shapes matching

This are my home made puzzles which I've seen on Marta's blog. They were kind dear and not available locally. I decided to use my practical skills gained in primary school. I bought some wooden slats and board for a base. Cut them into pieces and glued on shapes early printed. The whole puzzle is protected with transparent foil used normally for books covering.

Puzzles can be stacked in different ways depending on imagination.


To moja manufaktura klocków które widziałem kiedyś na Marty blogu. Były dosyć drogie i chyba niedostępne. Postanowiłem przypomnieć sobie czego mnie uczona na lekcjach pracy techniki w podstawówce. Kupiłem listewki, kawałek płyty na podstawę. Pociąłem na kawałki, wydrukowałem kolorowe figury i po naklejałem na klocki. Z wierzchu zabezpieczyłem folią samoprzylepną używaną do okładania książek.

Można je układać w różnej konfiguracji. Mieszać w kolumnach i wierszach. Większe objaśnienia chyba nie są potrzebne, gdyż widać wszystko na załączonych zdjęciach.


2 comments:

  1. Ale super Wam wyszło.
    A ceny tych pomocy widziałam i nietety nie są małe
    pozdrawiam

    ReplyDelete
  2. dzięki, przymierzamy się do zrobienia ułamków i trójkątów konstrukcyjnych, podejrzałem już w http://dodziecizpasja.blogspot.com/ i tylko muszę znaleźć odpowiedniej grubości sklejkę, bo to co mam aktualnie w domu to jakieś próchno.

    ReplyDelete

Proszę zostaw komentarz, będzie nam bardzo miło.