Saturday, 18 February 2012

Ten Hanger- Montessori beads 1-10

This activity is next in the line of Montessori Math Curriculum. The child counts beads on the chains and matches them to proper numbers. As all Montessori activities this one as well is multi sensorial. It helps to develop the precision of movements while hanging the chain on the hook. The child is doing muscle exercises which will help in future to hold properly pen and pencil.
 


To ćwiczenie jest kolejnym w Edukacji Matematycznej Montessori. Polega na liczeniu koralików i przyporządkowywaniu ich do odpowiednich liczb. Jak każde ćwiczenie Montessori działa wielozmysłowo, rozwija też precyzje ruchów reki podczas wieszania, ćwiczy mięśnie paluszków podczas chwytania koralików, które potem będą chwytać prawidłowo przybory do pisania. 

Igor ma takie tempo poznawania świata, że nie nadążam z robieniem materiału. Przykro mi, że czasami dostaje coś prosto z "taśmy produkcyjnej" a nawet nie dokończone. Ja też jestem strasznie ciekawy jak sobie poradzi z nowością, że nie czekam aż skończę daną rzecz, a daje mu w półprodukt, który już jest w części funkcjonalny. Film był nagrywany wczoraj. Dzisiaj listewka została przypięta spinaczem do starej ramki po zdjęciu ze stojakiem. Myślę, że tak zostanie. Zanim ja dorobię jej właściwe nóżki Igor pójdzie dalej. Choć za chwile będziemy wprowadzać liczby 11-20. Hmm. Przyjdzie dokręcić po jednym haczyku pod każda liczbą na łańcuszek z dziesiątką.
It should look more less like on the picture below, and maybe will be soon.

Wieszak powinien wyglądać mniej więcej jak na rysunku poniżej i być może będzie wkrótce podobnie wyglądać. Jak wyzdrowieje odwiedzę sklepik z drewienkami.No comments:

Post a Comment

Proszę zostaw komentarz, będzie nam bardzo miło.